პაშა ბანკი საქართველოში ჭადრაკის განვითარებისა და პოპულარიზაციის მხარდამჭერია
პაშა ბანკმა და საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციამ ხელი მოაწერეს პარტნიორობის ხელშეკრულებას. ხელმოწერის ცერემონია გაიმართა პაშა ბანკი საქართველოს სათავო ოფისში. მას ესწრებოდნენ პაშა ბანკის გენერალური დირექტორი რამილ იმამოვი, ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტი აკაკი იაშვილი, და ასევე ბანკისა და ფედერაციის წარმომადგენლები. OGP_8469 copy 2.jpg ჭადრაკის განვითარებისა და პოპულარიზაციის მხარდაჭერა წელს ბანკის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის პროგრამის ერთ-ერთი ძირითადი ინიციატივაა. ამ პარტნიორობის მიზანია ჭადრაკის სწავლების სტანდარტებისა და მეთოდების გაუმჯობესება, ახალგაზრდა მოჭადრაკეების განვითარების ხელშეწყობა და ზოგადად ჭადრაკის პოპულარიზაცია ბავშვებსა და მოზარდებში.
„კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობა ჩვენი საქმიანობის განუყოფელია ნაწილია. პაშა ბანკი უკვე 11 წელია მოღვაწეობს საქართველოში. ამ პერიოდის განმავლობაში გარემოს დაცვის და განათლების ხელშეწყობის მიმართულებით მრავალი პროექტის მხარდამჭერი და ინიციატორები ვართ. ქართველებისთვის ჭადრაკი განსაკუთრებული სპორტია თავისი ტრადიციებით და წარმატების ისტორიებით. ჩვენი სურვილია ხელი შევუწყოთ ამ ტრადიციის გაგრძელებას ახალ თაობებშიც და საქართველოს წარმატებებს საერთაშორისო ასპარეზზე.“ - განაცხადა პაშა ბანკი საქართველოს გენერალურმა დირექტორმა რამილ იმამოვმა.
„ჭადრაკის განვითარება მნიშვნელოვნად არის დამოკიდებული სწავლების მეთოდების საერთაშორისო სტანდარტებთან დაახლოებასა და ახალგაზრდა თაობებისთვის შესაბამისი ინფრასტრუქტურის შექმნაზე. პაშა ბანკთან პარტნიორობა დაგვეხმარება კიდევ უფრო სწრაფად და ეფექტიანად განვახორციელოთ ჩვენი დასახული მიზნები. საქართველოს მნიშვნელოვანი ადგილი უჭირავს ჭადრაკის მსოფლიო რუკაზე და ამ ადგილს გაფრთხილება სჭირდება.“ - თქვა საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტმა აკაკი იაშვილმა.
პაშა ბანკი საქართველოში 11 წელია ოპერირებს და ბიზნესებს კორპორაციული საბანკო მომსახურების სრულ სპექტრს სთავაზობს. იგი რეგიონში ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილი აზერბაიჯანული ჰოლდინგის - პაშა ჰოლდინგის წევრია. პაშა ბანკი წარმოდგენილია სამ ქვეყანაში - აზერბაიჯანი, საქართველო და თურქეთი. რეგიონში მოღვაწე ბიზნესებისთვის ბანკი მნიშვნელოვანი და ძლიერი ფინანსური პარტნიორია.

PASHA Bank Supports the Development and Popularization of Chess in Georgia
Today, PASHA Bank and the Georgian Chess Federation signed a partnership agreement. The signing ceremony took place at the PASHA Bank Georgia headquarters, attended by PASHA Bank's CEO, Ramil Imamov, the President of the Chess Federation, Akaki Iashvili, as well as representatives of the bank and federation. OGP_8469 copy 2.jpg
Supporting the development and popularization of chess is one of the main initiatives of the bank’s corporate social responsibility program this year. The goal of this partnership is to improve chess education standards and methods, foster the development of young chess players, and generally promote chess among children and teenagers.
“Corporate social responsibility is an integral part of our work. PASHA Bank has been operating in Georgia for 11 years, and during this period, we have supported and initiated numerous projects aimed at environmental protection and educational advancement. Chess holds a special place in Georgian culture with its rich traditions and history of success. We want to encourage the continuation of this tradition in new generations and support Georgia's success on the international stage," stated PASHA Bank Georgia's CEO, Ramil Imamov.
"The development of chess relies significantly on aligning educational methods with international standards and creating suitable infrastructure for younger generations. Our partnership with PASHA Bank will help us achieve our goals more quickly and effectively. Georgia holds an important place on the world chess map, and this position requires nurturing," said Akaki Iashvili, President of the Georgian Chess Federation.
PASHA Bank has been operating in Georgia for 11 years, offering a full spectrum of corporate banking services to businesses. It is part of PASHA Holding, one of the largest Azerbaijani holdings in the region. PASHA Bank operates in three countries: Azerbaijan, Georgia, and Turkey, and is a strong financial partner for businesses across the region.