პაშა ბანკმა მომხმარებლებისთვის საერთაშორისო გადახდების გამარტივების მიზნით VISA B2B connect დანერგა
პაშა ბანკმა და Visa-მ ოფიციალურად მოაწერეს ხელი პარტნიორობის ხელშეკრულებას, რომელიც ითვალისწინებს ახალი საერთაშორისო გადარიცხვების სერვისის – VISA B2B Connect-ის დანერგვას. ცერემონია გაიმართა პაშა ბანკის საქართველოს სათავო ოფისში. ღონისძიებას დაესწრნენ პაშა ბანკის გენერალური დირექტორი რამილ იმამოვი, Visa-ს რეგიონალური მენეჯერი კავკასიაში დიანა კიღურაძე, ასევე ბანკისა და Visa-ს წარმომადგენლები. image00003.jpeg VISA B2B Connect-ის მეშვეობით, პაშა ბანკის მომხმარებლებს უკვე აქვთ შესაძლებლობა განახორციელონ სწრაფი, უსაფრთხო და გამჭვირვალე საერთაშორისო გადარიცხვები 200-ზე მეტ ქვეყანაში და 160-ზე მეტ ვალუტაში. პლატფორმა მომხმარებლებს სთავაზობს ტრანზაქციების რეალურ დროში მონიტორინგს და უზრუნველყოფს მონაცემთა მაღალ დაცულობას.
„ჩვენი თანამშრომლობა Visa-სთან ხელს უწყობს ჩვენი მომხმარებლებისთვის საერთაშორისო გადარიცხვების პროცესის გამარტივებას. VISA B2B Connect-ის დანერგვა წარმოადგენს მნიშვნელოვან ეტაპს პაშა ბანკის სტრატეგიულ განვითარებაში და საშუალებას აძლევს ჩვენს კლიენტებს, ისარგებლონ თანამედროვე ფინანსური სერვისებით მარტივად და კომფორტულად“, – განაცხადა რამილ იმამოვმა, პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა.
“მოხარული ვართ Visa B2B Connect-ის ქსელის პაშა ბანკით გაფართოებით. ამ ინოვაციური ტექნოლოგიის მუდმივი განვითარებით ჩვენ ვზრდით ადგილობრივი ფინანსური ინსტიტუტების და მათი კორპორატიული კლიენტების ეფექტურობას და მხარს ვუჭერთ ბიზნესებსა და მცირე და საშუალო მეწარმეობას, რათა ისარგებლონ Visa B2B Connect-ის პლატფორმით და მისი უპირატესობებით. Visa-ს სჯერა, რომ ბანკებისთვის, როგორც სანდო პარტნიორებისთვის სერვისების ეფექტურობის გაზრდით, ჩვენ ვავითარებთ ციფრულ გადახდებს და ელექტრონულ კომერციას ადგილობრივ და გლობალურ დონეზე " – აღნიშნა დიანა კიღურაძემ, Visa-ს რეგიონულმა მენეჯერმა კავკასიაში.

PASHA Bank Implements VISA B2B Connect to Simplify International Transfers for Customers
PASHA Bank and Visa have officially signed a partnership agreement to introduce a new international transfer service — VISA B2B Connect. The signing ceremony was held at PASHA Bank’s headquarters in Georgia. The event was attended by PASHA Bank’s CEO Ramil Imamov, Visa’s Regional Manager for the Caucasus Diana Kiguradze, as well as representatives from both PASHA Bank and Visa. image00003.jpeg Through VISA B2B Connect, PASHA Bank customers now have the opportunity to make fast, secure, and transparent international transfers to more than 200 countries and in over 160 currencies. The platform offers users real-time transaction monitoring and ensures a high level of data protection.
“Our collaboration with Visa helps simplify the international transfer process for our customers. The implementation of VISA B2B Connect is an important step in PASHA Bank’s strategic development, allowing our clients to benefit from modern financial services in a simple and convenient way,” said Ramil Imamov, CEO of PASHA Bank.
“We are pleased to expand the Visa B2B Connect network with PASHA Bank. By continuously developing this innovative technology, we enhance the efficiency of local financial institutions and their corporate clients, supporting businesses and small and medium-sized enterprises to take advantage of the Visa B2B Connect platform and its benefits. Visa believes that by increasing the efficiency of services for banks as trusted partners, we are advancing digital payments and e-commerce both locally and globally,” noted Diana Kiguradze, Visa’s Regional Manager for the Caucasus.