საახალწლო CSR აქტივობა - 2017 წელი
პაშა ბანკმა ამჯერადასაც გამორჩეულად მიულოცა საახალწლო დღესასწაული პარტნიორებს და მათი სახელით 2017 ძირი ქართული ფიჭვის ნერგი დარგო. აღნიშნული ნერგები ბორჯომის მახლობლად 2008 წლის აგვისტოში დამწვარი 260 ჰექტარი ტყის აღდგენითი სამუშაოების ფარგლებში დაირგო.
“ჩვენი პარტნიორებისთვის გამართულ წინასაახალწლო მიღებაზე, განვაცხადეთ, რომ 2017 წელს განსაკუთრებულ ყურადღებას “მწვანე” პროექტებს დავუთმობთ. მომავალი წლისთვის კორპორატიული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში გარემოსთვის სასარგებლო არაერთ აქტივობას ვგეგმავთ. ამ ეტაპზე, სიხარულით შეგვიძლია, ვთქვათ, რომ პარტნიორებისთვის 2,000 სახელობითი ხე დავრგეთ, რასაც სიმბოლურად კიდევ 17 დავუმატეთ. მინდა, ვისარგებლო შესაძლებლობით და გისურვოთ ბედნიერი, მშვიდობიანი და ჯანმრთელი ახალი 2017 წელი,” - განაცხადა პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა და დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ, შაჰინ მამმადოვმა.
“იმედი გვაქვს, რომ ჩვენი პარტნიორები საახალწლო საჩუქრით კმაყოფილი დარჩებიან. ამ პროექტის შედეგად,  თითოეულ მათგანს  აქვს მონაწილეობა მიღებული ულამაზესი ტყის რეაბილიტაციაში.  პროექტის განხორციელებაში დაგვეხმარა კომპანია “Treepex”, რომელიც აქტიურად მუშაობს “მწვანე” პროექტების მიმართულებით და ბევრი უკვე იყენებს მათ სპეციალურ აპლიკაციას ხეების დასარგავად, ” - თქვა პაშა ბანკის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და მარკეტინგის დეპარტამენტის უფროსმა, ანანო ქორქიამ.
შარშან პაშა ბანკმა პარტნიორებს საახალწლოდ რუსუდან ფეტვიაშვილის ნახატის ხელმოწერილი ასლები აჩუქა. ნახატის დედანი კი საქველმოქმედო ფონდ “პირველ ნაბიჯ საქართველოს” გადაეცა.

New Year CSR Activity - 2017 Year
As a New Year gift for its partners, PASHA Bank planted 2017 Georgian Pine Trees near Borjomi, where 260 hectares of forest got burnt down in August 2008.
“At our pre-New Year reception, we promised our partners that in 2017 we will pay double attention to Green CSR activities and be more involved in environmental projects. At this point, we can happily say that we have planted 2.000 trees for our partners and then symbolically added 17 more,” commented CEO and Chairman of Board of Directors at PASHA Bank, Shahin Mammadov.
“We do hope that our partners will be happy with their New Year gifts. As a result of this project, they have all, in fact, taken part in the rehabilitation process of a beautiful forest. We brought about this project with the assistance of Treepex, a company that is actively working on environmental friendly projects and many are already using their app for planting trees,” said Anano Korkia, Head of PR and Marketing Department at PASHA Bank.
Last year, PASHA Bank presented its partners with signed copies of a painting by Rusudan Petviashvili, original of which the Bank donated to a charity fund “First Step Georgia”.