პაშა ბანკმა არაერთი CSR აქტივობა ჩაატარა 2023 წელს.
ბანკის დახმარებით, თსუ-ს ბაზაზე მომავალიპედაგოგებისთვის სოციალურ-ემოციური კომპეტენციების მოდული შეიქმნა, რომელიც სამომავლოდაც დარჩება კურსის პროგრამაში. პროექტი 2-წლიანია და მოიცავს 6 უნივერსიტეტის პედაგოგიკის ფაკულტეტის 120 სტუდენტებს თბილისის, ილიას, კავკასიის, თელავის, ქუთაისის და ბათუმის უნივერსიტეტებიდან.
ამასთან ერთად, 2023 წელს პაშა ბანკი თორაძის საერთაშორისო ფესტივალის სპონსორიც იყო.
„თორაძის ფონდში“ ღონისძიების კონცეფციის იდეა ლექსო თორაძის დას, ნინო თორაძიეს ეკუთვნის. ლექსო თორაძე ერთ-ერთი თანამედროვე ვირტუოზად აღიარებული ქართველი პიანისტი იყო, რომლემაც პოპულარობა მოიპოვა როგორც საქართველოში, ასევე მის ფარგლებს გარეთ,არაერთი ცნობილი კომპოზიტორის ნაწარმოებების შესრულებით.
ფესტივალს ხალხური და კლასიკური მუსიკის მოყვარულებს აერთიანებდა და შეიქმნა ქართული მუსიკალური ნიჭის წასახალისებლად. პაშა ბანკის დაფინანსებით, ახალგაზრდა მუსიკოსებს გადაეცათ მუსიკალური ინსტრუმენტებისთვის საჭირო ინვენტარი, რომლითაც ისინი წარდგებიან სხვადასხვა საერთაშორისო ფესტივალებზე.

CSR Activity - 2023 Year
One of the initiatives was the creation of a socio-emotional competence module for future teachers at the TSU base, which will remain in the course program in the future. The project is for 2 years and includes 120 students of pedagogy faculty of 6 universities from Tbilisi, Ilia, Caucasus, Telavi, Kutaisi and Batumi universities.
In addition, Pasha Bank sponsored the Toradze International Festival in 2023. The festival was created to encourage Georgian musical talent and brought together folk and classical music lovers. The idea of the concept of the event at the “Toradze Foundation” belongs to Lekso Toradze’s sister, Nino Toradze. Lekso Toradze was one of the modern virtuoso-recognized Georgian pianists who gained fame both in Georgia and abroad by performing the works of many famous composers. With the financing of Pasha Bank, young musicians were given the necessary equipment for musical instruments, with which they will perform at various international festivals.