2015 წლის 26 დეკემბერს პაშა ბანკმა პარტნიორების სახელით საქველმოქმედო ორგანიზაცია „პირველ ნაბიჯ საქართველოს“ გამორჩეულად მიულოცა ახალი წელი: ბანკმა ფონდს საჩუქრად გადასცა რუსუდან ფეტვიაშვილის ნახატი „არჩევანი“ (2015, შერეული ტექნიკა, აბრეშუმი, 50*50სმ) მისი პირდაპირი ან აუქციონის გზით რეალიზაციის უფლებით. აღნიშნული ნახატის ხელმოწერილი ასლი ბანკმა საჩუქრად გადაეცათ პაშა ბანკის პარტნიორებს.
ნახატის გაყიდვიდან მიღებული თანხა სრულად მოხმარდება აღნიშნული ფონდის ბენეფიციარებს - შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვების და ახალგაზრდების სწავლა-განვითარებას.
ბანკმა წელს „პირველ ნაბიჯ საქართველოს“ ბენეფიციარებს სააღდგომო დღესასწაულიც მიულოცა და თავისი პარტნიორების სახელით ფონდს 10 000 ლარი გადაურიცხა.
„პაშა ბანკისთვის კორპორატიული სოციალური პასუხისმგებლობა ყოველდღიური საქმიანობის მნიშვნელოვანი ნაწილია. მოხარული ვართ, რომ გვაქვს საშუალება საახალწლო სიხარული თანაბრად გავუზიაროთ როგორც ჩვენს პარტნიორ ორგანიზაციებს, ასევე საქველმოქმედო ფონდს „პირველი ნაბიჯი საქართველო“. ვიმედოვნებთ, რომ ჩვენი მცირედი, მაგრამ გულითადი საჩუქარი დადებითად აისახება ფონდის ბენეფიციარების კეთილდღეობაზე,“- თქვა შაჰინ მამმადოვმა, პაშა ბანკის გენერალურმა დირექტორმა.
“უკვე 17 წელზე მეტია, რაც ფონდი „პირველი ნაბიჯი საქართველო“ დახმარებას უწევს შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვებს და ახალგაზრდებს, რომელთა უმრავლესობა სოციალურად დაუცველი ოჯახებიდან არის. 2015 წელს ფონდმა წამოიწყო ახალი პროგრამა, რომელიც ნებისმიერ მსურველს აძლევს საშულებას გახდეს ფონდის ბენეფიციარის დონორი და დააფინანსოს მისი სწავლა-განვითარება. პაშა ბანკი ერთერთი პირველი ჩაერთო ამ პროგრამაში. აღნიშნული საჩუქარი ასევე დიდი დახმარებაა ჩვენი ფონდისთვის და მისი გაყიდვიდან მიღებული თანხა სრულად მოხმარდება ჩვენს ბავშვებს. „პირველი ნაბიჯი საქართველოს“ სახელით მსურს მადლობა გადავუხადო პაშა ბანკს ასეთი მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობისთვის.” - თქვა თინათინ დოლიძემ, „პირველი ნაბიჯი საქართველოს“ მარკეტინგის მენეჯერმა.

On December 26th, 2015 PASHA Bank congratulated its partners and the charity organization First Step Georgia with New Year in a special way: the Bank donated a painting by Rusudan Petviashvili - “The Choice” (2015, mixed media painting, silk, 50X50cm) to the fund with the right to sell it directly or via auction. The funds raised from the sale of the painting will be applied for the educational needs of children with intellectual and physical disabilities. Earlier this year PASHA Bank congratulated First Step Georgia with Easter and donated GEL 10 000 on behalf of its partners.
In addition to the kind deed that was done in their name, partners of PASHA Bank also recieved signed copies of the painting as a new year gift.
“Corporate social responsibility is a significant part of PASHA Bank’s everyday life. We are more than happy to share our New Year joy with our partner companies as well as charity organization First Step Georgia. We hope that our small but kind gift will benefit the fund’s beneficiaries,”- said Shahin Mammadov, CEO at PASHA Bank Georgia.
“For more than seventeen years First Step Georgia is providing assistance  to children and youth under eighteen years with severe and profound physical and mental disabilities, mostly from socially vulnerable families. In 2015, we started a new scholarship program under which any donor can choose a beneficiary in our organization and fund his or her studies and development programs. PASHA Bank was one of the first organizations to join this project. This gift is a huge support to us and we will use the funds received from selling this picture for the benefit of our children. On behalf of First Step Georgia, I would like to thank PASHA Bank once again for their good deeds that reflect the brands’s high social responsibility.” – said Tinatin Dolidze, Marketing Manager at First Step Georgia.